Помогите пожалуйста с английским! Дам 20 баллов, спасибо. Answer the questions. 1) Do you like travelling? With whom do you usually travel? Do y...

Помогите пожалуйста с английским! Дам 20 баллов, спасибо. Answer the questions. 1) Do you like travelling? With whom do you usually travel? Do y...Помогите пожалуйста с английским! Дам 20 баллов, спасибо. Answer the questions. 1) Do you like travelling? With whom do you usually travel? Do you always go far from the place where you live? Are your trips long or short? 2) Do you bring souvenirs to your family and friends from your trips? What souvenirs do you like to buy? 3) Where would you like to go - to the north or to the south of Russia? 4) Do you always travel in summer? Do you sometimes travel in winter? Where do you go in winter? 5) What places would you like to visit in our country and abroad? Заранее спасибо! Печатал долго.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) In fact, I like travelling very much. I usually travel with my family. I always go very far from the place where I live. My trips are enough long because we have a lot of thing to do.  2) Of course, I bring souvenirs to my family and friends from my trips. Most of all I like to buy mugs, pictures of the cities and so on.  3) Actually I would like to go to the south of Russia because of the weather. It's very sunny and warm or sometimes hot. I like it very much! 4) Frankly speaking, I always travel in summer but sometimes I travel in winter. I usually go to the north of Russia. 5) I would like to visit Yaroslavl as a center of our history, St Petersburg and, of course, Moscow as the capital of our country. By the way, I'd like to visit other different places abroad. I want visiting Paris, London and Barcelona. i think it's very unforgettable! 1) В действительности, я люблю путешествовать очень сильно. Обычно я путешествую со своей семьей. Я отдыхаю всегда очень далеко от места, где я живу. Наши путешествия длятся очень долго, потому что у нас много дел.  2) Конечно, я покупаю сувениры и дарю их своей семье и друзьям. Больше всего я люблю покупать кружки, фотографии города и т.д.  3) Вообще-то я бы хотел съездить на юг России из-за погоды. Она очень солнечная и теплая, иногда и жаркая. Мне это очень нравится.  4) Честно говоря, я всегда путешествую летом. Иногда и зимой. Обычно я еду на север России.  5) Я бы хотел посетить Ярославль как центр нашей истории, Санкт-Петербург и, конечно, Москву. Кроме того, я бы хотел посетить Париж, Лондон и Барселону. Я думаю, что это незабываемо!
Гость
Хмммммм а по точнее