Помогите, пожалуйста, с дз по английскому языку! даю 42 балла! спать уже хочу) помогите плииз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
эм...а что надо сделать¿
Гость
А:Can i have an apple? B:Yes, you can. Can i have a bowl of rise? А:Yes, of course. Can i have some potatoes? B:Yes, you can. Can i have a biscuit? А:Yes, sure. Can i have a cup of tea? B:Yes, alright. Can i have a carrot? А:Yes, of course. Thank you! не знаю, на сколько правильно, по отношению к сути задания, надеюсь угадала, и помогла:)