ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ТАТАРСКИМ. Вот задание: Түбәндәге сорауларны куллана,бирелгән җөмләдән сорауларны жөмләләр төзе. Сораулар:кем?Кемнең?Нәрсәгә?Нишләгән?Кая? Чикыл Мырыйның койрыгына ябышкан да яр буена чыккан.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
.чикыл плавать.2.Из печатных Чикыл упал у берега.3.Мечеть Мырый из родителей с городской набережной.4.Чикыл утонул в воде 5.Мырый Чикыл в хвост, что весь жизненный путь.7.Цепляться на хвост у Чикыл Мырый.8.Чикыл остановить,Мырый в ожидании.