Помогите пожалуйста с ТАТАРСКИМ ЯЗЫКОМ Прочитайте текст. Правильно расставь знаки препинания. Выпиши слова-действия и поставь к ним вопросы. бүген бәйрәм укулар башлана мин чәчәк алдым һәм мәктәпкә киттем укытучы апаны бәйрәм б...
Помогите пожалуйста с ТАТАРСКИМ ЯЗЫКОМ
Прочитайте текст. Правильно расставь знаки препинания. Выпиши слова-действия и поставь к ним вопросы.
бүген бәйрәм укулар башлана мин чәчәк алдым һәм мәктәпкә киттем укытучы апаны бәйрәм белән котладым
Ответ(ы) на вопрос:
Бүген бәйрәм, укулар башлана. Мин чәчәк алдым һәм мәктәпкә киттем. Укытучы апаны бәйрәм белән котладым.
башлана нишли?
алдым нишләдем?
киттем нишләдем?
котладым нишләдем?