Помогите, пожалуйста, сделать тест по английскому языку ребёнкунужно перефразировать предложения в вопросы: 1) He reads books every day. (When) 2)We can play basketball. (Can) 3) My father is a pilot (What) ; 4) the boys sky ve...

Помогите, пожалуйста, сделать тест по английскому языку ребёнкунужно перефразировать предложения в вопросы: 1) He reads books every day. (When) 2)We can play basketball. (Can) 3) My father is a pilot (What) ; 4) the boys sky very well (do); 5) the girl has got a dog (has); 6) they eat fish for dinner (what)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) When does he read books? 2) Can we play basketball? 3) What is your father? 4) Do boys sky very well?  5) Has she got a dog? 6) What do they eat for dinner?