Помогите пожалуйста составит предложения в Past Simple 1.I (answer) 2.He (live) 3.You (clean) 4.She (visit) 5.I (ask) 6.It (open) 7.We (invite) 8.She (help) 9.They (listen) 10.I (collect). Очень СРОЧНО НУЖНО ПОЖАЛУЙСТА!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I answered 2)He lived 3)You cleaned 4)She visited 5)I asked 6)It opened 7)We invited 8)She helped 9)They listened 10)I collected