Помогите пожалуйста !!! Составить рассказ-диалог на тему дружба , используя вопросы : 1Have you you got a friend ? 2Is she you classmate ? 3What is yor friend like ? 4Can you share your problems with him\her ? 5Do you have much...

Помогите пожалуйста !!! Составить рассказ-диалог на тему дружба , используя вопросы : 1Have you you got a friend ? 2Is she you classmate ? 3What is yor friend like ? 4Can you share your problems with him\her ? 5Do you have much in common ? 6Do you see earh other every day? 7How often do you phone earh other? 8Do you like working together ? 9How do you spend time ? 10Do you want your friend to be happy ? + включить в этот рассказ пословицу о дружбе
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а переводчик тоже поможет