Помогите пожалуйста составить сочинение на английском на тему Чувства к Анастасие из Диснеевского мультфильма Анастасия.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I really liked Disney`s cartoon "Anastasia". Actions of the cartoon take place in Saint-Petersburg in XX century. Most of all I liked Anastasia. She is kind and beautiful and she respects рук friends. Dmitry is her friend. He was looking for missing granddaughter for Anastasia`s grandmother. He also has saved Anastasia and her grandmother during the revolution.