Помогите пожалуйста срочно надо номер 1 стр 16 и номер 2 стр 17 пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a. ... I have a lot of homework b. how many I have 5 books c. how many  There are 28 students d. how much  I drink only one cup of coffee a day e. how many  I have 4 pictures in my house  2.how many stamps 3. how much water do you drink? 4. how many letters did you write? 5. how much food  did you buy? 6. how many people did you invite? 7/ how much money did you lose?