Помогите пожалуйста срочно! Раскройте скобки, используя глагол в Present Simple. 1. My father (to go) to work every day at 8.00 a.m.. 2. My friends (to like) to spend time together. 3. I (to study) architecture in a college. 4...

Помогите пожалуйста срочно! Раскройте скобки, используя глагол в Present Simple. 1. My father (to go) to work every day at 8.00 a.m.. 2. My friends (to like) to spend time together. 3. I (to study) architecture in a college. 4. My sister always (to do) my homework for me. 5. My parents (to live) in London.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.goes 2.like 3.study 4.does 5.live
Гость
1)goes 2)like 3)study 4)does 5)live