Помогите пожалуйста, срочно!!!!8 класс, Английский!!!!20 баллов!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Present Simple :to write,to learn,to describe 2)Present Progressive:writing,learning,describing 3)Present Perfect : have/has written,learned,described 4)Perfect Progressive:have/has been learning,writing,describing. Past Simple:wrote,learned,described Past Progressive:was/were learning,writing,describing. Past Perfect:had written,written,described Perfect Progressive:had been writting и всем глаголам ing