Помогите пожалуйста. Тема ,Ідея, основна думка "Давидові псалми "Т.Шевченко

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Тема: зображення трагедії селянки-покритки, зумовлену таким суспільним ладом, при якому пани могли безкарно знущатися з трудящих. Ідея: висловлення глибокого співчуття до жінки-покритки і водночас, засудження жорстокості, підступності, бездушності панів, які глумилися над кріпаками (офіцер). Основна думка: а) Шануйтеся ж, любі, в недобру годину / Щоб не довелося москаля шукать. б) Через нещасливу долю своєї героїні Т. Шевченко розкриває соціальне коріння трагічної матері-покритки в тогочасному суспільстві й висловлює гнівний протест не лише проти консервативного побуту, забобонів і передсудів недобрих людей, а й проти існуючого ладу.