Помогите пожалуйста в задании надо задать вопрос на ответ ,вот как этот названия задания на Английском : Ask questions to the answers. Сами ответы на которые нужно задать вопрос на английском : Jim Carrey is from Canada. No,i ...

Помогите пожалуйста в задании надо задать вопрос на ответ ,вот как этот названия задания на Английском : Ask questions to the answers. Сами ответы на которые нужно задать вопрос на английском : Jim Carrey is from Canada. No,i havent got a teddy bear on my bed. Nancy sis 25 yaers old. Yes, Mary has got a big collection.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Where is Jim Carrey from? 2. Have you got a teddy bear on your bed? 3. How old is Nancy? 4. Has Mary got a big collection?