Помогите, пожалуйста, выбрать: 1. I HARDLY EVER SEE / AM HARDLY EVER SEEING you anymore. 2. I like this new camera -- it TAKES / IS TAKING really good pictures.

Гость
1)I hardly ever see 2)It takes