Помогите пожалуйста!!! William Weller has written a plan for his family trip to Shotland. What are their plans for the week in Scotland? Sunday: arrive in Edinburgh* at 2 pm Visit the theatre at 7 pm Monday tour Edinbu...

Помогите пожалуйста!!! William Weller has written a plan for his family trip to Shotland. What are their plans for the week in Scotland? Sunday: arrive in Edinburgh* at 2 pm Visit the theatre at 7 pm Monday tour Edinburgh Tuesday: arrive at Alloway Visit the Burns* Museum Wednesday: relax at the lake Walk in the Forest Park Thursday: arrive in Glasgow* Tour Giasgow Friday: come bask home.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Уильям Веллер написал для своей семьи план поездки в Шотландию.  Какие же планы у семьи на неделю во время пребывания в Шотландии? Воскресенье: Прибытие в Эдинбург  в 2 часа дня. Посещение театра  в 7 вечера. Понедельник: экскурсия по  Эдинбургу. Вторник: прибытие в Аллоувей. Посещение Музея Роберта Бёрнса. Среда: отдых на берегу озера. Прогулка в лесопарке. Четверг: прибытие в Глазго.  Экскурсия по Глазго. Пятница: возвращение домой.