Помогите пожалуйста заполнить пропуски соответствующими модальными глаголами My friends lives a long way from his office and...get up early. ....you...to work hard to do well in your English? How many exams will you .... to ta...

Помогите пожалуйста заполнить пропуски соответствующими модальными глаголами My friends lives a long way from his office and...get up early. ....you...to work hard to do well in your English? How many exams will you .... to take? I ... to study last night.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1must/has to , как хочешь2Have...got3.have4 had