Помогите прочитать английский текст русскими буквами на анг. звучании : -Do you have any new subjects this year? -Yes,we do.We have Science,information Technology and Drama -Oh!Drama?What do you do at Drama lessons? -We usually...
Помогите прочитать английский текст русскими буквами на анг. звучании :
-Do you have any new subjects this year?
-Yes,we do.We have Science,information Technology and Drama
-Oh!Drama?What do you do at Drama lessons?
-We usually sing,danse.Sometimes we ast jut sport plays.
-Oh,it should be very interesting!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зроби У вас є які нові предмети в цьому році? Так, ми do.we є наука, інформаційні технології і драми Ох! Драма? Що ви робите на уроках драми? Ми зазвичай співають, danse.Sometimes ми АСТ виступають спортивні ігри. О, це повинно бути дуже цікаво!