ПОМОГИТЕ ПРОШУ. ОТВЕТЬТЕ НА ВОПРОСЫ СРОЧНО.умоляю

Гость
1) United States of America                                                                                  2)There are 50 states in the USA                                                                          3)Capital of the USA is Washington                                                                     4)The highest mountains is Everest                                                                      5)The longest river in the USA is Missouri                                                            6)Ты хочешь посетить америку? Почему?/Почему нет?