ПОМОГИТЕ РЕШИТЬ ! ВСЕ 3 СТРАНИЦЫ ( МОЖНО НЕ ВСЕ ХОТЯ БЫ ПО НОМЕРАМ ). ПОЖАЛУЙСТА )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.swim 2.climb 3.run 4.jump 5.cycle 1.motor racing 2.mountain biking 3.rollerscating 4.kayaking 5.rock climbing 6.ice climbing 7.surfing 8.parachuting 9.caving a)roller skates b)climbing ropes c)kayak d)racing car e)surfboard f)parachute g)mountain bike h)ice boots j)torch 1.You need roller skates to go rollerskating. 2.You need climbing ropes to go rock climbing. 3.You need a kayak to go kayaking. 4.You need a racing car to go motor racing. 5.You need a surfboard to go surfing. 6.You need a parachute to go parachuting. 7.You need a mountain bike to go mountain biking. 8.You need ice boots to go ice climbing. 9.You need a torch to go caving.