ПОМОГИТЕ РЕШИТЬ ЗАДАЧИ СРОЧНО1) схрестили дві форми суниць - червоноплідну та білоплідну. Потомство має рожеві плоди. Яким буде потомство за фенотипом від схрещування між собою гібридів з рожевими і білими плодами?2) Синдактилі...

ПОМОГИТЕ РЕШИТЬ ЗАДАЧИ СРОЧНО 1) схрестили дві форми суниць - червоноплідну та білоплідну. Потомство має рожеві плоди. Яким буде потомство за фенотипом від схрещування між собою гібридів з рожевими і білими плодами? 2) Синдактилія зрощування пальців успадковується як домінантна ознака. У сім'ї, де один з батьків має дану аномалію, а інший норм. - народилось три дитини, дві з них мають норм. будову кисті, а в третьої пальці зрослися. Які генотипи батьків? 3)У людини ген однієї з форм спадкової глухонімоти є рецисивним щодо гена норм. слуху. Глухоніма жінка вийшла заміж за чоловіка з норм. слухом. Їхня дитина глухоніма. Визначте генотип жінки, чоловіка і дитини. Чи можливе у них народження здорових дітей?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. 8000 кущів (50%) будуть мати рожеві плоди.   Суниці із рожевими плодами мають генотип АВ (неповне домінування), отже при схрещуванні суниць із рожевими плодами отримуємо 25% кущів з червоними плодами, 50% - з рожевими, 25% - з білими.2.А - округла форма (домінантна)а - довга форма (рецесивна)В - зелений колір (домінантний)b - смугастий колір (рецесивний)При схрещуванні двох гомозигот за всіма ознаками ааВВ х ААbb, у першому поколінні отпримуємо усі рослини з круглими зеленими плодами, які являються гетерозиготами за всіма ознаками (AaBb). У другому поколінні отримуємо        AB      abAB  AABB   AaBbab  AaBb   aabbГенотипи гібридів F2 - AABB : AaBb : aabb (у співвідношенні 1:2:1)Фенотипи гібридів F2 - рослини з круглими зеленими плодами та рослини з довгими смугастими плодами (у співвідношенні 3:1). 3. Відомо, що батько жінки хворів дальтонізмом, отже вона є гетерозиготою за даною ознакою (генотип X^A X^a). Її чоловік - здоровий (генотип X^A Y).          X^A             X^aX^A   X^A X^A    X^A X^aY       X^A Y        X^a Y Можливість народження в цій родині дитини-дальтоніка складає 25% (хворим може бути тільки хлопчик).