Помогите розвезать задачу по физике : *З однієї маленької металевої кульки на іншу перенесли певну кількість електронів. Кульки почали притягуватися із силою 16мН. Скільки електронів перенесено, якщо відстань між кульками стано...

Помогите розвезать задачу по физике : *З однієї маленької металевої кульки на іншу перенесли певну кількість електронів. Кульки почали притягуватися із силою 16мН. Скільки електронів перенесено, якщо відстань між кульками становить 10 см? Початкові заряди кульок дорівнювали нулю.*
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Заряд шарика с которого забрали [latex]N[/latex] электронов: [latex]q_1=0-N*|e|=-N|e|[/latex] Заряд шарика, которому передали забранные у первого шарика электроны: [latex]q_2=0+N*|e|=N|e|[/latex] ------------------------------------------ за законом Кулона, модуль силы притяжения этих двух шариков после процедуры обмена электронами: [latex]F= k*\frac{|q_1|*|q_2|}{r^2}=k *(\frac{Ne}{r} )^2[/latex] Откуда: [latex]N=\frac{r}{e}\sqrt{\frac{F}{k}}=\frac{10*10^{-2}}{1.6*10^{-19}}* \sqrt{\frac{16*10^{-3}}{9*10^9}}[/latex]