Помогите с английским пожалуйста ( справа пример, слева письменное задание )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
RIDE YOUR BIKE AND SAVE THE PLANET! -when you ride a bike you can take advantage of a nice day . -riding a bike helps you to keep your body fit and slim. -it's a legitimate method of transportation . -there is no pollution of the air when you ride a bike. If you leave your car and ride a bike you can even reduce your level of stress !!! RIDE A BIKE NOW AND YOU'LL BE ABLE TO DO THE REST OF YOUR LIFE! Contact Andrew Smith for an information pack : 14 Pobeda Street Moscow 101000 Phone: