Помогите с английским, надо найти ошибки в предложении и выписать правильно и подчеркнуть где допущена ошибка.  Пример: My name_Paul. (My name is Paul.) 1.Last year I go to a summer camp. 2.Whats your mother name? 3.We like goi...

Помогите с английским, надо найти ошибки в предложении и выписать правильно и подчеркнуть где допущена ошибка.  Пример: My name_Paul. (My name is Paul.) 1.Last year I go to a summer camp. 2.Whats your mother name? 3.We like going to picnics. 4.In my spare time I listen music. 5.After school I often play in football. 6.Next summer I take a trip to Btighton. 7.I dont like this film too. 8.Where you were in the evening? 9.In last summer I had a lot of fun.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Last year I went to a summer camp. 2.What's your mother's name? 3.We like going on picnics. 4.In my spare time I listen to music. 5.After school I often play football. 6.Next summer I will take a trip to Btighton. 7.I don't like this film either. 8.Where were you in the evening? 9.Last summer I had a lot of fun.