Помогите с Английским, пожалуйста, если можно, то с объяснением, т.к. Не очень разбираюсь в теме

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. feeds 2. will, travel 3. leaves 4. tries 5. is 6. Does, start 7. wrote 8. are going 9. Does, live 10. did not (didn't) 11. played 12. plays, ride 13. will 14. doesn't like 15. She is having a shower 16. are not playing 17. did, cut 18. watched 19. had dinner 20. will be 21. never went 22. was 23. listened, cooked 24. does, get 25. brings 26. walked, saw 27. ran 28. bought 29. doesn't (does not), walks 30. are watching, played 31. sit, sit 32. wash Если хочешь объяснения свяжись со мной с вк (Лиза Стамболцян) я там одна. Прости сейчас мне нужно идти нету времени объяснять.