Помогите с этим номером,Крестик-не делали,галка-делали надо составить предложени?

Помогите с этим номером,Крестик-не делали,галка-делали надо составить предложени?? по таблице про каждое го героя.Про Dilly (по таблице под цыфрой 2),Bugsy( про нё рассказать по таблице под цыфрой 1)Про Мах про него рассказать по таблице под цыфрой 3),если не понятно смотри по 1 примеру как составлено про Bugsy
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yesterday Bugsy washed his hair. Yesterday he cleaned his room . Yesterday he didn't study English. Yesterday he visited his grandmother. Yesterday he brushed his teeth. Yesterday he played football. 2. Yesterday Dilly didn't wash her hair. Yesterday she cleaned her room . Yesterday she studied English. Yesterday she visited her grandmother. Yesterday she didn't brush her teeth. Yesterday she didn't play football. 3. Yesterday Max didn't wash his hair. Yesterday he didn't clean his room . Yesterday he didn't study English. Yesterday he didn't visit his grandmother. Yesterday he brushed his teeth. Yesterday he played football.