Помогите с заданием на фото По английскому языку Очень срочно надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My friends are brave My brother is seven I am brave I am home Jane is from Africa Kate is in the forest I am ten The Fox is lazy The boys are in the park
Гость
My friends are brave. My brother is seven. I am at home. Jane is from Africa. Kate is in the forest. I am ten. We are ten. The fox are lazy. The boy is in the park. The boys are in the park.