Помогите сделать 3 отрицательных и 3 утвердительных предложения предложения со словами: Seldom, sometimes, never, always, usually и often

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have never eaten exotic fruits  I  do my homework usually   I  sit on the Internet often  I do not eat in the dining room sometimes   I do not eat in the morning is usually  I  late for lessons often  может так?