Помогите сделать реферат на тему Грибов. Надо рассказать про них и написать какие есть виды грибов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гриби – це не рослини і не тварини, а представники особливого царства, яке охоплює понад 100 тисяч видів, до яких належать гриби, пліснява і дріжджі.  У грибів клітинна стінка, крім целюлози, може містити хітин.  Гриби, на відміну від рослин , для росту і розмноження потребують готової органічної поживи. Зелений пігмент хлорофіл дає змогу рослинам синтезувати поживні речовини за допомогою енергії сонячного світла. Гриби позбавлені хлорофілу. Вони не можуть живитися за рахунок вуглекислого газу  і води з розчиненими в ній мінеральними речовинами, як зелені рослини, а беруть для свого живлення готові органічні сполуки інших живих або мертвих організмів. Тому гриби є паразитами, як опеньок, трутовик або сапрофітами, як шампіньйон, біла хлібна пліснява, які використовують для споживання готові органічні речовини.  Деякі гриби  в пошуках поживи вступають у відношення взаємозв’язку (симбіоз) з зеленими рослинами. Більшість шапкових грибів співіснує з певними видами рослин, утворюючи грибокорінь (мікоризу). Низка грибів поселяється на закінченнях (кінчиках) мілких корінців певних лісових дерев, а інколи і трав. Так, білий гриб росте під сосною або дубом, а підберезник – під березою. Від міцелію гриба коріння цих рослин отримує поживу – воду і мінеральні речовини, що утворюються в клітинах міцелію в результаті розкладання органічних сполук. А за це гриб отримує від коренів,  на яких він поселився, деякі потрібні йому органічні поживні речовини. Допомагають один одному гриби і водорості, що живуть в своєрідних колоніях, які називаються лишайниками. Водорості, що обплетені гіфами гриба, краще забезпечуються вологою і мінеральними речовинами, грибові дають органічну поживу клітини водорості, що відмерли або ослабли.  Різноманіття грибів. На планеті Земля існує понад 100 тисяч видів грибів. Деякі, подібні до дріжджів, складаються з однієї-єдиної клітини, але більшість грибів утворюють численні нитки (гіфи), що називаються грибницею чи міцелієм. Вони розростаються всередині організму, який служить їм джерелом поживи. Чимало грибів оселяються на рослинах чи в ґрунті, де допомагають розщеплювати тканини мертвих рослин і тварин. Грибниця живе в ґрунті довго, вона переносить тут і засуху, і холодний період року. За неблагоприємних умов міцелій припиняє ріст і завмирає, а коли умови поліпшуються, він знову починає рости. Коли вологи та тепла достатньо, над поверхнею ґрунту з’являються щільні плодові тіла, що утворюються з грибниці. Саме їх ми і називаємо зазвичай грибами. Серед них є їстівні, проте багато і неїстівних, тому що ці плодові тіла або жорсткі, як, наприклад, трутовик, що росте на деревах, або отруйні, як мухомор чи бліда поганка.  Способи розмноження. Для розмноження гриби викидають у повітря крихітні спори. Деякі гриби, зокрема справжні гриби і поганки, утворюють великі плодові тіла, які сприяють поширенню спор. Інші гриби випускають довгі ниткоподібні стебла зі спорангіями на верхівці. Приземлившись у сприятливому місці, спора проростає, утворюючи нові гриби. Мікроскопічні грибні спори оточують нас постійно.