Помогите скласть речення со слов. а)Does, go, sister, an, school, to, your, Sunday? в)Play, in, we, games, our, stem? c)Wisit, will, granny, you , tomerrow.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Does your sister go to school on Sunday? 2)- 3)will you visit  granny  tomerrow?     во втором правьно ли написано все.   не забудь поблагодарить))
Гость
1 does your sister go to school on Sunday? 2 Will our team play in games? ( здесь у тебя слов не хватает или написала неправильно, как поняла) 3 Will you visit granny tomorrow?