Помогите составить 5 предложений на татарском языке про портного

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Һөнәрем "тегүче" бик борынгы һәм һәрвакыт считалась мактау. Нче талантын һәм зәвык потных бәйле тышкы кыяфәте кеше. Серләре портновского осталык накапливались тысячелетиями. Заманча тегүче булырга тиеш высокоразвитым кеше, техник яктан грамоталы, белгеч, умеющим мөстәкыйль хәл итәргә, куелган җитештерү бурычлар. Тегүче булырга мөмкин киң профильле белгеч, ягъни изготавливать киемнәр төрле ассортиментных төркемнәре, яки белгеч булырга өчен изготовлении, өске киемнәре, ир-атлар яки хатын-кызлар, әйберләр, күн яки меха.