помогите составить предложения из слов : 1 usuall , we , shopping , at , weekend , the , go 2 goes , to , he ,bed , sometimes , late 3 tv , watches , never , the , in , samantha , morning 4 usuall , i , dinner , eat , seven , ...

 помогите составить предложения из слов : 1 usuall , we , shopping , at , weekend , the , go 2 goes , to , he ,bed , sometimes , late 3 tv , watches , never , the , in , samantha , morning 4 usuall , i , dinner , eat , seven , at , past , half 5 his , dad , often , Tim , meets , after , school
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)At the weekend we usually go shopping 2)Sometimes he goes to bed late 3)Samantha never watches tv in the morning 4)Usually I eat dinner at half past seven 5)His dad often meets Tim after school
Гость
1/ We usually go shopping at the weekend.- Обычно мы делаем покупки по выходным. (в конце недели) 2/ Sometimes he goes to bed late. - Иногда он ложится спать рано. 3/ Samantha never watches TV in the morning. - Саманта  никогда не смотрит телевизор утром. 4/ Usually I eat dinner at half past seven. - Обычно он обедает в 7.30. 5/ His dad often meets Tim after school. - Отец часто встречает Тима после школы.