Помогите срочно срочно умоляю пожалуйста №3. The words in capitals above each of the following sentences can be used to form a word that fits suitably in the blank space. Fill each blank in this way. Example: ...

Помогите срочно срочно умоляю пожалуйста №3. The words in capitals above each of the following sentences can be used to form a word that fits suitably in the blank space. Fill each blank in this way. Example: FRIEND Her family is close and … . – Her family is close and friendly. 1. CREATE: A person who produces new and original ideas is … . 2. HELP: A person who can help is … . 3. MUSIC: Julia has a good voice, she loves and understands music. She is very … . 4. AUSTRALIA: People who live in Australia are … . 5. TALK: A person who likes to talk a lot is …
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Слова в столиц выше каждого из следующих предложений могут быть использованы , чтобы образовать слово , которое соответствует соответствующим образом в пробел . Заполните каждой заготовки таким образом. Пример : ДРУГ Ее семья близка и ... . - Ее семья находится близко и удобно. 1. СОЗДАТЬ : Человек, который производит новые и оригинальные идеи является ... . 2. ПОМОЩЬ :человек, который может помочь это ... . 3. МУЗЫКА : Юлия имеет хороший голос , она любит и понимает музыку . Она очень ... . 4. Австралия : Люди, которые живут в Австралии ... . 5. Обсуждение: Человек, который любит говорить много это ...
Гость
1. is creative 2. is helpful 3. is very musical 4. are Australians 5. is talkative