ПОМОГИТЕ СРОЧНО ЗАДАНИЕ Fill in : exotic, promises, tiring, bite, tupical, staff, poisonous, rare, stare , 1 The jungle ......

ПОМОГИТЕ СРОЧНО ЗАДАНИЕ Fill in : exotic, promises, tiring, bite, tupical, staff, poisonous, rare, stare , 1 The jungle ........ an amazing experience . 2 It's rude to ........ at people 3 Be careful ! Snakes can .......... ! 4 What is a .......... Saturday for you ? 5 The .......... at the hotel are very helpful 6 Some snakes are ......... so be careful 7 You can see a lot of .......... birds at the zoo 8 Tina does all her ............... on Saturday mornings 9 The Rothschild garaffe is a ......... animal . There are only a few hundred left 10 The forty- minute walk to school is very .........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Проверенные ответы содержат надёжную, заслуживающую доверия информацию, оценённую командой экспертов. На "Знаниях" вы найдёте миллионы ответов, правильность которых подтвердили активные участники сообщества, но Проверенные ответы - это лучшие из лучших.