Помогите сроооочно!Как это читется? например: Hello- хэлоу Spring In late March or early, some people

Помогите сроооочно!Как это читется? например: Hello- хэлоу Spring In late March or early, some peoplein the Philippines celebrate the Banana festival! This is a harvest festival about different varieties of bananas. During the festival, children dress up in banana costumes and dance in the streets. There is also a cookery competition where cooks use only bananas to make their dishes. Summer Chuseok is the Korean harvest moon festival and an important holiday in Korea. The festival lasts for three days, usually sometime between August and October. Children dress up and people make sweet rice cakes with fresh fruit.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Спринг ин лэйт марч ор еарл, сам пиепл ин дзе пфилипайнес целебрайт дзе банана фестиваль! дзис ис э харвест фестивал эбаут диферент вариетиес оф бананас. диюринг дзе фестиваль, чилдрэн дрэсс ап ин банана кастюмес энд дэнс ин стритс. дзерэ ис алсо а коукери компетайтион верэ кукс юз анли бананас тчу мэйк дзеир дисшес. это 1 только просто оцени и я сл напишу