Помогите True False His grandmother played a great role in his life He is the citizen of Canada He inherited his interest to art from his grandmother He has had only one job in his life He has never been interested in sport He ...

Помогите True False His grandmother played a great role in his life He is the citizen of Canada He inherited his interest to art from his grandmother He has had only one job in his life He has never been interested in sport He has been married twice He earns money only by designing
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Верно Неверно Его бабушка играла большую роль в его жизни Он является гражданином Канады Он унаследовал свой интерес к искусству от бабушки Он имел только одну работу в его жизни Он никогда не был заинтересован в спорте Он был женат дважды Он зарабатывает деньги только путем проектирования