ПОМОГИТЕ! УМОЛЯЮ! fill in the gaps to complete the sentences.   ЕСЛИ Я ПРАВИЛЬНО ПОНИМАЮ ТАМ НАДО ВСТАВИТЬ ФРАЗОВЫЙ ГЛАГОЛ to do. ВСТАВЬТЕ ИЛИ ЭТО do away (with) ИЛИ do out  ИЛИ do up  ИЛИ do with. ВОТ ИЗ ЭТИХ ПРЕДЛОЖЕННЫХ В...

   ПОМОГИТЕ! УМОЛЯЮ! fill in the gaps to complete the sentences.   ЕСЛИ Я ПРАВИЛЬНО ПОНИМАЮ ТАМ НАДО ВСТАВИТЬ ФРАЗОВЫЙ ГЛАГОЛ to do. ВСТАВЬТЕ ИЛИ ЭТО do away (with) ИЛИ do out  ИЛИ do up  ИЛИ do with. ВОТ ИЗ ЭТИХ ПРЕДЛОЖЕННЫХ ВСТАВЬТЕ В ПРОБЕЛЫ ПОЖАЛУЙСТА! 1.Dan never did ...his jacket,even in winter.  2.-What are you so busy with?-I m doing...the house for my birthday/  3.-Would you like something to eat?-No,thanks/   1.Dan never did ...his jacket,even in winter.  2.-What are you so busy with?-I m doing...the house for my birthday/  3.-Would you like something to eat?-No,thanks/   3.-Would you like something to eat?-No,thanks.I m not hungry but I could do...a glass of juice
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.did up - застібати 2.doing out - прибирати 3.do with - обходитись ( стаканом соку ).