ПОМОГИТЕ Вставить артикли 1)Last yeat we visited.....Canada and.....United States 2)......book is about......Great Britian 3)......car was speeding at......seventy miles.....hour 4)......South of England is warmer than.....nor...

ПОМОГИТЕ Вставить артикли 1)Last yeat we visited.....Canada and.....United States 2)......book is about......Great Britian 3)......car was speeding at......seventy miles.....hour 4)......South of England is warmer than.....north 5)Can eou give me .....bowl of rice 6)......British Prime Minister lives in.....Downing Street 7).......Moon moves round....earth
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 1)Last yeat we visited.....Canada and..the...United States 2)..The....book is about......Great Britian 3)..The....car was speeding at......seventy miles.an....hour 4).The.....South of England is warmer than..the...north 5)Can eou give me .a....bowl of rice 6)...The...British Prime Minister lives in.the....Downing Street 7)...The....Moon moves round. the...earth