Помогите вставить в предложения слова to be или have hot в правильной форме.i...from America. I...good friends. They...a nice bird and a very nice girl. I...very happy. I...a dear friend. We...from Kansas. It... in the USA.

Помогите вставить в предложения слова to be или have hot в правильной форме. i...from America. I...good friends. They...a nice bird and a very nice girl. I...very happy. I...a dear friend. We...from Kansas. It... in the USA.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am from America. I have got good friends. They have got a nice bird and a very nice girl. (это предложение правильно переписала?) I am very happy. I have got a dear friend. We are from Kansas. It is in the USA.