Помогите задать общие вопросы пример:I like nuts---DO YOU LIKE nuts? 1.---I like honey ---...............................................honey? 2---I take bread ---................................................bread? 3---I me...

Помогите задать общие вопросы пример:I like nuts---DO YOU LIKE nuts? 1.---I like honey ---...............................................honey? 2---I take bread ---................................................bread? 3---I meer Mr Brown ---................................................Mr Brown? 4---I help Miss Green ---.................................................Miss Green? 5---I Live in the forest ---..................................................in the forest
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do you like honey? 2. Do you tfke bread? 3. Do you meer Mr Brown? 4. Do you help Miss Green? 5. Do you live in the forest?
Гость
Do like honey? do you take bread? Do you meet Mr Brown?