Помогите зделать краткое саченение по белорускрму на тему друзя

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У кожнага чалавека павинен быць друг. Друг гэта чалавек яки зауседы падтрымае цябе у цяжкую хвилину, дапаможа у складаных абставинах.Не зауседы друг чалавека зяуляецца чалавекам. Сябрам можа быць и жывела. напрыклад, сабака. Сабака гэта лепшы сябар, яки николи не перадасць цябе. Кажны сябар павинен мець выслухаць, и дапамагчы. Гэта можа и сабака, сабака не аднойчы дапамагала чалавеку у цяжких абставинах, ратавала жыцця. Мне вельми хочацца каб кожны мей такого друга.