Помогите!составьте 5 предложений по англ языку на тему кого ты боишься

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Лично я боюсь пауков,поэтому буду писать про них(если хочешь измени пауков,на кого-нибудь другого) I am afraid a spider.They very dangerous.They can kill people.
Гость
I am afraid of snakes. They are dangerous. I am terribly afraid of lions and tigers. I am afraid of owns. I'm afraid of spiders.