Помогите,срочно!!! Нужно написать сочинение о любимой книге на англ.яз,пожалуйста срочно!!!Заранее огромное спасибо)))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite book it is The Adventures of Baron Munchausen.I like it book,because it is an interesting.I read it when I have free time.I advised my friend to read.I read this book and I really like it because I like adventure and I'm very fond of, as a hero, Munchausen.His stories are very interesting.