ПОМООГИТЕ!!!!!!!!!!!!!!! ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ! А: What school do you go to? B: Hillside Secondary. What about you? A: Clifton Primary School. B: Oh! How old are you? A: ........... eleven. B: My sister goes to Hillside Secondar...
ПОМООГИТЕ!!!!!!!!!!!!!!! ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ!
А: What school do you go to?
B: Hillside Secondary. What about you?
A: Clifton Primary School.
B: Oh! How old are you?
A: ........... eleven.
B: My sister goes to Hillside Secondary. ................ in class.
A: Is Dan a student?
B: Yes, .............. .
A: ........... at Broadoa kScool?
B: Yes, ............... .
A: How old are Tom and Carrie?
B: Tom is 12 and Carrie is 13. ............... students.
A: Oh! Which school?
B: Green School. .......... a very good school.
Ответ(ы) на вопрос:
А: В какой школе вы идете к?Б: Hillside Вторичный. Как насчет вас?A: Клифтон Начальная школа.Б: О! Сколько тебе лет?A: ........... одиннадцать.В: Моя сестра идет Hillside вторичный. ................ в классе.A: Дэн студент?Б: Да, ...............A: ........... на Broadoak школы?Б: Да, ................A: Сколько лет Том и Кэрри?Б: Том 12 и 13. Кэрри ............... студентов.A: О! Какая школа?B: Зеленый Школа. .......... Очень хорошая школа.