Пословицы на казахском языки не много (коротких)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сараңнан сарқыт жегенше, Иттен тартып же. Чем от скупого угощения ждать,  лучше у собаки кость отобрать. Бермегенді беріп ұялт. Чтобы пристыдить скупого, сам его одари. Тілеушінің бір беті қара, Бермеушінің екі беті қара.      У просителя одна щека горит, у отказывающего обе щеки горят.
Гость
1.Тіл тіршілік тірегі 2.Тәрбие тілден басталады 3.Отан оттан да ыстық, 4.Тіл-қылыштан өткір. 5.Тіл -көңілдің кілті. 6.Өмір-үлкен мектеп. 7.Мектеп кеме, білім теңіз.