Поставь слова в правильном порядке и запиши их 1 can Cats jump run and 2 got He s pet chimp a 3 long got

Поставь слова в правильном порядке и запиши их 1 can Cats jump run and 2 got He s pet chimp a 3 long gotSne s chort and tail feet a 4 is cute Anna and clever 5 birds Can fly sing and 6 a This green is parrot
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Cats can run and jump. 2.He has got a chimp pet 3.She has got a long tail and short feet . 4.Anna is cute and clever . 5.Birds can fly and sing . 6.This is a green parrot.