Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения. 1. your/subject/What's/favourite? 2. is/big/brother/my/This. 3. My/don't/hot milk/like/friends. 4. have got/They/cheese sandwiches/ some. 5. my/Those/toys/are. 6. car/u...

Поставь слова в правильном порядке и запиши предложения. 1. your/subject/What's/favourite? 2. is/big/brother/my/This. 3. My/don't/hot milk/like/friends. 4. have got/They/cheese sandwiches/ some. 5. my/Those/toys/are. 6. car/under/The/is/cat/the. 7. there/ls/an/in/armchair/bedroom/your?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.What's your favourite subject? 2. /This.is/my big/brother/ 3. My/friends. don't//like/ hot milk 4. They have got//some cheese sandwiches/ . 5.Those/toys/ are. my 6. The cat is under  the  car 7.  ls there//an/armchair/in/ your bedroom/?