Поставь слова в правильном порядке так чтобы получились вопросительные предложения запиши их. 1.visit,when,going,you,granny,your,are,to 2.niece,is,from,new zealand,your 3.the,what,last,was,weather,week,like 4.talk,did,Peter,you...

Поставь слова в правильном порядке так чтобы получились вопросительные предложения запиши их. 1.visit,when,going,you,granny,your,are,to 2.niece,is,from,new zealand,your 3.the,what,last,was,weather,week,like 4.talk,did,Peter,you,yesterday,to 5.will,to,party,go,the,when,you КАК МОЖНО БЫСТРЕЕ ПОМОГИТЕЕ ДАЮ 30 БАЛЛОВ!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) When are you going to visit your granny? 2) Is your niece from New Zealand? 3) What was the weather like last week? 4) Did you talk to Peter yesterday? 5) When will you go to the party?