Поставить только правильную форму глагола I…. just ... (do) my homework You ... (to clean) the room I…. just ... (do) my homework Tom ... (to lose) his key. I ...(to visit) China twice. I ... (to wash) my hands. He ... (to go) ...

Поставить только правильную форму глагола I…. just ... (do) my homework You ... (to clean) the room I…. just ... (do) my homework Tom ... (to lose) his key. I ...(to visit) China twice. I ... (to wash) my hands. He ... (to go) to Italy. We ... (to buy) a piano They... (to see) the film I ...(not, to be) to America. Tom is not hungry. He ...(to eat) his lunch. I ...(not, to bring) milk. You...(to apologize) for it? He...(to build) a house? We...(to ask) her about it? Have I burnt old letters? They ... (to buy) any meat? She... (to analyze) the situation?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 do 2 you are 3 is lose 4 I am visit 5 i am wash 6 is go 7 are buy 8 are see 9 I dont be 10 is eat 11 Idont bring 12 are you apologize 13 is he build 14 are we ask 15 are they buy... 16 is she analyze