Поставьте глагол в правильное время в пассивном залоге 1. This irrigation project ... (finish) tomorrow. 2. My car ... (repair) at the moment.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. This irrigation project will be finished tomorrow. 2. My car is being repaired at the moment.
Гость
1. This irrigation project ... (will be finished) tomorrow. 2. My car ... (is being repaired) at the moment.