Поставьте глагол в скобках в правильную форму; 1) It....(be) snowy and cold last winter. 2) She....(listen) to music every Monday/

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It was snowy and cold last winter. She listened to music every Monday
Гость
Past Simple-прошедшее время: 1)It was snowy and cold last winter. Present Simple-регулярное действие: 2)She listens to music every Monday.